Oktatás
Európa legjobb 400 egyeteme közé került a Széchenyi-egyetem a QS ranglistáján

A top 400 között szerepel a győri Széchenyi István Egyetem a Quacquarelli Symonds (QS) nemzetközi felsőoktatási minősítő szervezet friss, szeptember 20-án közzétett európai ranglistáján. Az intézmény sikerét elsősorban kiváló vállalati megítélésének és a részidős képzések iránti magas nemzetközi hallgatói érdeklődésnek köszönheti.
Diákokat, női vezetőket és roma fiatalokat is támogatnak a Morgan Stanley munkatársai

A tudás átadásának, a személyes fejlődés támogatásának egyik leghatékonyabb formája a mentorálás, azaz amikor rutinos szakemberek kevésbé tapasztalt embereket vesznek „szárnyaik alá”, segítve őket az élet számos területén. A világ egyik vezető pénzintézetének budapesti központjában már sok éves hagyománya van mindennek, a mentorálás kultúrája náluk a mindennapok része.
Négy helyet javított a Corvinus a világ száz legjobbját összefogó menedzsmentképzési rangsorában

A Financial Times globális százas toplistáján a Budapesti Corvinus Egyetem Vezetés és szervezés mesterszaka idén is bekerült a legjobb üzleti képzések közé. A Corvinus a neves nemzetközi rangsorban, egyetlen magyar intézményként csaknem két évtizede szerepel, idén az összesített 94. helyen, ár-érték arányban a 17. helyen.
Debreceni Egyetem: Üzleti képzés az Informatikai Karon

Új, angol nyelvű kurzust hirdet az őszi félévben a Debreceni Egyetem Informatikai Kara és a nyolc vállalatból álló Debrecen BSC Kerekasztal. Az Applied IT knowledge – choose your career path elnevezésű, szeptemberben induló egy féléves, szabadon választható képzésben 12-15 különböző vállalattól érkező szakembertől tanulhatnak a hallgatók, akik a megszerzett IT-tudást a munkaerőpiacon is hasznosíthatják.
A Logiscool-ban élmény és játék a mesterséges intelligencia

A Logiscool Élményalapú Programozó iskolahálózat – a gyermekek digitális írástudás és programozás oktatásának nemzetközi szakértője – kurzusain, workshopjain és táboraiban már 2021 óta tanítanak mesterséges intelligencia alapú programokat a 6-18 éves korosztálynak. Nemcsak azt oktatják, hogyan működik az AI, hanem hogy miként kell használni azt, mindezt felelősségteljes és etikus módon, gyerekekre szabva. A következő évtizedek nyertesei ugyanis azok lesznek, akik megtanulják, hogyan kell együtt élni és együttműködni a mesterséges intelligenciával.
Hiánypótló egyetemi képzés indul el ősztől a Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt. kezdeményezése által

Történelmi mérföldkő a biztosítási szakma képzési rendszerének magasabb szintre emelésében: 3 rangos magyar egyetem is elindítja biztosítási- és pénzügyi szaktanácsadói szakirányú képzését. Elsőként szeptembertől a győri Széchenyi István Egyetemen indul el a felsőszintű oktatás. 2024. februártól pedig a Miskolci Egyetem és a Dunaújvárosi Egyetem is csatlakozik ehhez az innovatív kezdeményezéshez, melyet a Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt. hívott életre.
A tudást megajándékozzák Kókán: laptopot ajánlott fel a kitűnő végzősöknek egy vállalkozó

A kókai Kossuth Lajos Általános Iskolában egy különleges és inspiráló kezdeményezés indult el, amelynek célja a diákok motiválása és a továbbtanulásuk támogatása. Az iskola egykori diákja, Csalami János, az Elektronika Vonala alapítója és ügyvezetője olyan ajándékot kínál a nyolcadik osztályt végző kiemelkedő diákoknak, amely hosszú távon hozzájárulhat a sikeres jövőjükhöz. A vállalkozó reméli, hogy sokan követik a példáját országszerte.
Letelt az utolsó határidő is, mégsem veszett ügy a továbbtanulás

A felsőoktatási intézményekbe való jelentkezésre február 15-e a határidő, aki erről lemaradt, lényegesen szűkebb körben ugyan, de még augusztus 6-a éjfélig élhetett a pótjelentkezés lehetőségével. Ez után a határidő után azonban a magyar felsőoktatási rendszerben semmilyen opció nem létezik azok számára, akik valamilyen okból kifolyólag mindkét dátumot elmulasztották.
Az akkumulátorgyárakhoz a logisztikai ismereteknek is fel kell zárkóznia

Debrecen mellett már Nyíregyházán is akkumulátorgyár megépítése van tervben. A Kelet-Magyarországot érintő fejlesztésekhez azonban magas színvonalú logisztikai munkaerő megléte is szükséges. Ennek érdekében a Nyírség fővárosában a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) kellő érdeklődés esetén Felsőfokú Logisztikai Menedzser képzést indít személyes oktatás formájában, ráadásul akár már idén ősszel.
Kövess minket a Facebookon!
Cikkgyűjtő
További híreink
Megvannak az idei Gyurós Tibor-díjazottak
A jubileumi, harmincadik MENTA 2023 – NEXT30! konferencián adta át IVSZ – Digitális vállalkozások szövetsége az egykori elnökéről, Gyurós Tiborról elnevezett Év menedzsere-díjat. A 2023-as díjazott Patay Szabolcs, a fejlett járműkommunikációs technológiákat fejlesztő magyarországi startup, a Commsignia ügyvezető igazgatója.
Hat érmet hoztak haza a magyar diákok a Nemzetközi Informatikai Diákolimpiáról
Nagyon jó eredményeket értek el a magyar diákok az idén augusztus 28. és szeptember 4. között Szegeden megrendezett Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI). Rendező országként hazánk két csapatot indíthatott, a nyolc diákolimpikon egy ezüst- és öt bronzérmet szerzett, de a maradék két csapattag is dicsérettel tért haza a világ legrangosabb informatikai versenyéről, amelyre a Neumann Társaság tehetséggondozási programja keretében készültek fel a versenyzők.